STAČÍ 3, aneb jednoduché způsoby, jak si zajistit krásné vlasy. Budete překvapeni!

Ahoj miláčci,

vím, že většina bloggerů a bloggerek miluje dlouhé výčty pravidel jako: Co můžete dělat, co byste měli dělat, co kombinovat, jak míchat něco s nečím, atd. proto abyste měli krásné, zdravé a uhrančivé vlasy a WOW. Rozhodla jsem se, že mám tohoto přístupu dost a že k tématu přistoupím z trochu jiného úhlu. Nebudu vám říkat, co musíte dělat. Namísto toho vám představím každodenní rutinu péče o vlasy, díky které si můžete zajistit efekt, ze kterého všem kolem vás spadne brada. Jdeme na to!

TŘI jednoduché kroky ke krásným a uhrančivým vlasům

1. Definujte si svůj typ vlasů a já vám povím…

… jak je dostat na nohy. A tím myslím to, že jakmile objevíte svůj typ vlasové porozity, budete vědět jaké složky vaše vlasy efektivně vyživí. Možná některé z vás překvapím, když řeknu, že vlasy obsahují póry. Lze je přirovnat k těm kožním, ale ve vlasech se objevuje více kutikul, které fungují spíše jako tašky na střeše. Tyto struktury jsou složeny z keratinu. Pokud jsou vaše vlasy silné a husté, tak jistě nejsou náchylné k poškození či ke změnám vlhkosti. Pokud je s vašimi vlasy obecně vše v pořádku, ale snadno se mastí, pak mají vaše vlasy nízkou porozitu. Tyto vlasy mají uzavřené keratinové vrstvy, což znamená, že pevně adherují k vlasové struktuře.

Někdy se stane (což se děje u většiny z nás), že se kutikuly otevřou a z vlasů se stane opravdová noční můra, která je náchylná na změny vlhkosti, na nabití statickou elektřinou a na časté třepení konečků, pak máte vlasy střední porozity. Pokud jsou vaše vlasy poškozené, hrubé a křehké a jejich stav je opravdu tristní, pak máte vlasy vysoké porozity.

Znalost těchto tří základních typů vlasové porozity je základem vhodné vlasové péče.

Již jste možní uhodli, že různé typy vlasů vyžadují různé živiny. Je tedy nutné zjistit, jakou máte porozitu vlasů a poté jim zajistit cíleně přesně ty živiny, které potřebují.

Jak si definovat úroveň vlasové porozity? Mnoho bloggerek radí ponořit pár vlasů do sklenice s vodou, nanést si na vlasy kokosový olej či mouku, atd. Tyto metody fungují, ale existuje i snazší řešení, kdy si vlasy ničím neumažete 🙂

Pokud bych mohla poradit, doporučila bych vám test vlasové porozity (např. na https://nanoil.cz/porovitost-vlasu). Zatím je to ten nejlepší test, jaký jsem našla. Čekají v něm na vás cílené otázky, u kterých klikáte na jednu ze tří odpovědí. To je vše!

2. Sáhněte po přírodních olejích

A nanášejte je na vlasy co nejčastěji. Samozřejmě užívejte pouze takové oleje, které se hodí vaší vlasové porozitě. Proč jsou oleje tak blahodárné? Fungují ruku v ruce s určitou vlasovou porozitou. Za druhé je jejich chemická struktura plná vitaminů, flavonoidů, fytosterolů a esenciálních mastných kyselin. Za třetí pomáhají s obnovou unavených vlasů a obnovují je. Vlasy budou po jejich aplikaci také lesklejší. 

A to není vše, lidičky! Kromě toho přírodní oleje zabraňují vypadávání vlasů, bojují proti lupům a pečují o pokožku hlavy. Stimulují také folikuly a urychlují růst vlasů. Přírodní oleje také chrání vlasy před faktory, které jim mohou škodit, jako např. před UV zářením, mrazem, suchým větrem, smogem a teplem z fénů a žehliček. To je super, ne?

Obecně si můžete vybrat mezi směsí olejů (přečtěte si pozorně složení, ať si vyberete pouze takový olej, který se hodí k porozitě vašich vlasů) či pouze jeden olej. Kromě toho můžete olej užívat při péči o obličej, ruce, tělo a nehty, či jej kombinovat s dalšími zkrášlujícími produkty. Užívám např. arganový olej (hodí se téměř všem typům vlasů) a jojobový olej (vyrovnává produkci mazu). Někdy oba oleje míchám a připravuji si tak efektivní sérum.

3. Naneste na vlasy bylinný destilát

Bylinné destiláty jsou velmi populární v oblasti tělové a obličejové péče. Mnoho lidí ale stále neví, že je lze užívat i jako produkty pro ochranu vlasů a kondicionéry. Další výhodou bylinných destilátů je fakt, že je lze užívat jakožto složky domácí kosmetiky pro péči o vlasy a pokožku. Např. můžete pečovat o poškozené a vysušené vlasy za pomoci květinového spreje. Tady na něj máte návod. Smícheje lžíci vybraného přírodního oleje se 100 ml bylinného destilátu (nebo několika smíchaných destilátů). V případě, že jsou vaše vlasy opravdu těžce poškozeny, doporučujeme vám aplikovat na ně buďto růžový, nebo bavlněný olej. Jak jsem již zmínila, já užívám hlavně arganový a jojobový olej, kdy si ten druhý zmíněný často nahrazuji makadamovým olejem. Je lehký a snadno se dostává do struktury vlasů, které nijak nezatěžuje.

Nevíte, jaký bylinný destilát si vybrat? Vyzkoušejte nějaký všestranný s živinami, jako např. cistovou vodu.

A to je vše, co pro vás dnes mám. Tato tři jednoduchá pravidla vám pomohou zpříjemnit si každodenní péči o vlasy. Samozřejmě jsem přeskočila zlatá pravidla typu “nepoužívejte žehličky” nebo “nespějete s vlhkými vlasy”. Je mi jasné, že o těchto faktorech přehled máte. Stačí si jen určit porozitu vlasů a vybrat si ty produkty, které vám zajistí ty nejlepší účinky.

Hodně štěstí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *