Jak docílit většího objemu vlasů?

Existuje mnoho triků a tipů, jak zvýšit objem vlasů. Pokud toužíte po plných a nadýchaných vlasech, v tomto článku najdete několik rad, jak na to. Objem vlasů může být ovlivněn různými faktory, včetně typu vlasů, střihu vlasů, produktů na vlasy, které používáte, a také vaší stravou.

Krok 1: Správný střih vlasů

Střih vlasů je jedním z nejdůležitějších faktorů, který může ovlivnit objem vlasů. Mimo jiné je důležité, aby byl střih pravidelně obnovován a aby vlasy nebyly příliš těžké. Pokud máte dlouhé vlasy a chtěli byste zvýšit jejich objem, zkuste zkrátit délku nebo vytvořit vrstvený střih. Kratší a vrstvené vlasy se obvykle jeví objemnějšími.

Krok 2: Správný produkt pro objem vlasů

Zvýšení objemu vlasů může být také dosaženo použitím správných produktů. Vyberte si šampon a kondicionér určené pro zvýšení objemu vlasů. Pro maximální efekt používejte také stylové produkty jako je sprej pro větší objem nebo pěna na vlasy.

Krok 3: Správný způsob sušení vlasů

Když sušíte vlasy, dbejte na to, abyste je po umytí jemně vytřeli ručníkem místo toho, abyste je drhli. Poté vlasy nechte uschnout vzduchem nebo použijte fén s difuzerem, který rovnoměrně rozdělí teplo a pomůže zvýšit objem.

Krok 4: Správná strava

Zvýšení objemu vlasů má také mnoho co do činění se správnou výživou. Strava bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a železo může mít pozitivní vliv na zdraví vlasů a jejich objem.

Závěr

Bez ohledu na typ vlasů, můžete pomocí těchto tipů zvýšit jejich objem a doslova je „nadýchat“. Pamatujte, že účinnost těchto tipů může záviset na typu vlasů a jejich stávajícím stavu. Pokud se vám nepodaří dosáhnout požadovaných výsledků, může být užitečné poradit se s odborníkem na vlasy.

Poznámka: Tento blogový příspěvek je určen pouze pro informační účely a neměl by být považován za lékařskou radu.