Ombre, balayage či jeden tón? Jak si co nejlépe obarvit vlasy na blond?

Předtím, než si nabarvíme vlasy, stojíme před rozhodnutím, jakou si vybrat barvu a jakou využít barvicí techniku. Proto jsem se rozhodla vám tento úkol trochu zjednodušit. Pojďme se podívat na to, jakou barvu si vybrat podle vašich vlasů, vašeho stylu a vaší osobnosti. Doufám, že si dnešní článek užijete!

Jaké máme možnosti?

1. Jeden tón

Nejsnazší způsob, jak jít na blond. Stačí si vybrat jednu barvu a je hotovo. Tento typ barvení lze provádět doma (a toto platí i pro bělení). Kdo z této techniky bude nejvíce těžit? Ti, kteří mají rádi nízké ceny a možnost užívat procedury z pohodlí domova. Dávejte si ale pozor, protože jeden tón může vypadat nepřirozeně a snižovat vizuálně objem vašich vlasů.

2. Ombre

Jedná se o techniku, kdy se vytvoří efekt světlých konečků a tmavých kořínků. Kdo z této populární techniky bude nejvíce těžit? Nejlépe efekt vypadá na hustých, dlouhých, kudrnatých a vlnitých vlasech. Jedná se o perfektní volbu pro ženy, které nemají čas na pravidelné návštěvy salonů. Ombre nevypadá dobře na snadno se mastících a rovných vlasech.

3. Balayage

Tato procedura zahrnuje nanesení několika podobných tónů. Výsledek musí vypadat, jako by barvy do sebe postupně splývaly. Balayage vypadá krásně na jemných a krátkých vlasech s dlouhými prameny vlasů. Jedná se ale obecně o metodu, ze které může těžit každá žena.

Jaký odstín blond si vybrat?

Není to žádná věda. Barva musí odpovídat vašemu charakteru, tónu pokožky a oblečení, které nosíte. Můžete si vybrat mezi:

  • pšeničnou blond: univerzální tón, který je jemný teplý a hodí se spoustě žen
  • platinovou blond: jedná se o chladnější tón, takže se nehodí všem, jelikož může zvýraznit některé nedokonalosti.
  • brond: perfektní volba pro brunety, jelikož se jedná o kombinaci bronzové a blond, nejlepší účinek zajistí v tomto případě technika balayage

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *