Znáte tuhle situaci? Používáte nesmírně pokročilou kosmetiku, známé a ověřené produkty, drahé masky či vlasové oleje, ale vaše vlasy… pořád vypadají hrozně? Nevšímáte si žádného zlepšení, ani když se o vlasy staráte co nejlépe dovedete? Chyby možná činíte ve vašich každodenních aktivitách, kterým ani nevěnujete příliš pozornosti. Proto tu dnes namísto NÁVODU mám takový… ANTINÁVOD. Pojďme se podívat na to, co nedělat a co našim vlasům ŠKODÍ.
5 věcí, které naše vlasy absolutně nesnáší
1. Žehlení, natáčení a tepelný styling
Vlasy obecně nemají rády tepelný styling. Je to pro ně jako taková chvilková cesta peklem, kdy jejich struktura musí vydržet nápor teplého vzduchu. Negativní vliv tepla se začne projevovat i při 40 stupních, kdy se začnou vysušovat. Co se týče žehlení, může teplota přesáhnout až 200 stupňů. To znamená, že se ve vlasech poruší disulfidové můstky, což povede k poškození vlasů, se kterým už nic nenaděláme. Vyhněte se proto většině metod tepelného stylingu a v případě, že jste k nim nuceni sáhnout, použijte produkty chránící vlasy před teplem.
2. Některé “cool” metody v salonech krásy
Tento blacklist je relativně krátký, objevuje se na něm ovšem mnoho “celebrit”:
bělení, barvení, permanentní vlnění, odbarvení, prodloužení. Vyhněte se všem zmíněným metodám. Samozřejmě, že nemáte ZÁKAZ si vlasy barvit, ale pamatujte, že vlasy budu vyžadovat opravdu hloubkovou a efektivní výživu a péči, aby si udržely svou krásu.
3. Mechanické poškození
Přílišné mechanické dráždění vlasů při sušení, stylingu a aplikaci produktů. Pohyby, které škodí vlasům, mohou občas zcela unikat naší pozornosti, kdy si vůbec neuvědomíme, že to, co právě činíme, může nevratně poškodit strukturu vlasů. Samozřejmě, že pokud tak učiníme jednou, svět se nezboří, ale pokud tak budeme činit pravidelně, naše vlasy nám to dosti nehezky oplatí. Největším zločinem v této kategorii je spánek s vlhkými vlasy. Je to velká chyba, která vede k poškození vlasů. Všichni také víme, jak poté ráno vypadáme. Abychom se vyhnuli těmto chybám, je třeba vlasy česat opatrně, začínat na konečcích a šetrně vlasy rozuzlovat. K tomu užívejte hřeben s širokými zuby. Vlasy také nevysušujte ručníkem až do sucha.
4. Externí faktory
Jo, je mi jasné, že občas se prostě promrznutí venku nevyhneme. Vítr, mráz, či sluneční záření dokáží ve struktuře našich vlasů napáchat pěknou paseku. Vnější faktory jsou hlavním nepřítelem našich vlasů. Proto je nutné vlasy chránit před sluncem, UV zářením a chladným počasím. Pánové a dámy, opravdu je nutné vlasy chránit. Ochrana by měla zahrnovat i znečištění vzduchu a smog. Během zimy a léta pamatujte na nošení pokrývek hlavy a na ochranné spreje a vlasové oleje. Pozor si dávejte i na příliš liberální užívání topení během zimy, jelikož teplý vzduch z topení je extrémně suchý.
5. Voda
Vypadá tak nevinně… ale voda dokáže vlasy poškodit hlavně v případě, kdy je tvrdá. Minerály se tak ve vlasech hromadí a ochuzují je o vodu. I když to zní paradoxně, je to tak. O tomto faktu jsem se dozvěděla na dovolené, kdy jsem si vlasy mohla umýt měkkou vodou. Zjistila jsem, že voda u nás doma je na tom, co se tvrdosti týče, opravdu bídně. Pokud chcete redukovat škodlivý efekt vody z kohoutku, užívejte pro mytí vlasů provařenou vodu s octem. Vlasy budou hebčí a lesklejší, plus bude vyrovnané jejich pH. Dávejte si pozor i na chlor v bazénech, jelikož dokáže dramaticky zhoršit stav vlasů.
A to je vše! Nyní se můžete zaměřit na ty faktory, které nejvíce trápí vaše vlasy.
Napsat komentář