Jejda… už se mi to stalo zase. Jak změnit odstín make-upu?

Ahoj holky! Dnešní příspěvek jsem vytvořila celkem ad hoc. Doufám, že se vám bude líbit.

Před několika dny jsem byla nakupovat v drogerii. Kromě očního krému jsem si koupila i hydratující obličejovou masku. Také jsem si koupila… make-up v odstínu, který se absolutně nehodí k mé pokožce. Má nažloutlý odstín, dehydratuje mi pokožku a zviditelňuje póry. Aby toho nebylo málo tak se i nesmírně obtížně aplikuje rovnoměrně. Samozřejmě, že v obchodě se mi při testovací aplikaci odstín zdál v pohodě, ale doma to bohužel byla jiná písnička. Ani vám snad nemusím říkat, jak jsem byla naštvaná. Možná si myslíte, že jsem ten make-up vyhodila. Inu, chtěla jsem, ale pak mě napadlo něco, co naprosto eliminovalo všechna negativa produktu.

Několik metod mi umožnilo make-up zesvětlit a změnit jeho konzistenci tak, aby byla produkt snáze aplikovatelný. Nejpopulárnější metodou je kombinace tekutiny s hydratačním krémem. Tímto způsobem získáme tzv. kosmetiku 2v1. Ihned po aplikaci na obličej vše upravte za pomoci průsvitného pudru tak, abyste byli s výsledkem spokojeni. Druhou, stejně populární metodou, je aplikace make-up primeru. Některé z nich mají opravdu skvělé účinky. Dokáží zvýraznit, zmatnit a zesvětlit pleť. Musím ale uznat, že u mě tito „zachránci“ neměli takový účinek, jaký jsem čekala. Proto bych sáhla po efektivnějších metodách.

Nejlevnější metodu, kterou jsem vyzkoušela, byl nákup barev. Zakoupila jsem si ty barvy, které se hodily k mé pokožce. Když jsem je poté spojina s make-upem, získala jsem několik odstínů. Stačilo přidat trochu make-upu a trochu barvy do plastové mističky. Poté jsem tento „nový make-up“ nanesla na svůj obličej.

Nejlepší metodou změny odstínu make-upu je použití mixerů. Jedná se o speciální kosmetiku, která dokáže odstín oteplit, či ochladit. Co se mě samotné týče, tak nejširší nabídku má v tomto ohledu NYX. Produkty Pro Foundation Mixer této značky zahrnují několik odstínů různých tónů. Já make-up kombinuji s teplým, hnědým odstínem. Výsledek? Je to jako vyhrát loterii. Rozhodně produkt doporučili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *