Žaludeční kapky, aneb ten nejlepší kondicionér na pokožku hlavy, který jsem kdy užívala!

Můžeme žaludeční kapky aplikovat na pokožku hlavy? Dává to vůbec smysl? Ještě než mě odepíšete, jako dalšího šílence, který neví co s časem, se podívejte, jaké ingredience žaludeční kapky obsahují. Můžu vám s klidem říct, že mají daleko vyšší koncentraci blahodárných složek, než většina vlasových kondicionérů.

Před několika týdny jsem se rozhodla zjistit, jak žaludeční kapky účinkují na vlasy a na pokožku hlavy. Níže vám samozřejmě sdělím, jak můj malý experiment dopadl. Předtím vám dám rychlou otázku. Jak myslíte, že mě testování žaludečních kapek napadlo?

Žaludeční kapky jako kondicionér na pokožku hlavy: od flirtování s myšlenkou až po její aplikaci

Před asi 4 týdny jsem se rozhodla, že pořádně poklidím skříňky v koupelně, ve kterých jsem měla léky. Vím, že se postupně nakupí spousta harampádí a prošlých léků a že je nutné čas od času vše protřídit. Když jsem kontrolovala datum spotřeby mých žaludečních kapek, zarazilo mě, jaké obsahují ingredience. Byly plné bylinných složek, které se užívají v péči o vlasy!

Rozhodla jsem se, že žaludeční kapky zkusím užívat jako vlasový kondicionér. Co nejhoršího by se mohlo stát? Buďto najdu nový efektivní kondicionér, nebo se alespoň poučím do budoucna. Bála jsem se jen možného podráždění pokožky.

Jaké složky žaludeční kapky obsahují? Složky, za které by se nestyděl ani ten nejlepší kondicionér.

Naše povídání bychom měli začít analýzou ingrediencí, které žaludeční kapičky obsahují. Níže naleznete výčet nejčastějších bylinných složek žaludečních kapek:

  1. 1. Extrakt z hypericum perforatum – protizánětlivá a zklidňující složka, která se bere jako skvělá alternativa řady kondicionérů na pokožku hlavy. Co se mě a mých zkušeností týče, je extrakt skvělý pro péči o plešatící hlavu, jelikož posiluje vlasy a urychluje jejich růst.
  2. 2. Peppermint – bojuje proti lupům a vyrovnává pH pokožky, kterou dokáže efektivně osvěžit a obohatit o vitaminy A a C, železo, vápník, draslík a hořčík. Při aplikaci na pokožku hlavy vás okamžitě uklidní a uvolní.
  3. 3. Extrakt z kozlíku lékařského – uvolňující složka, která má na vlasech baktericidní a zklidňující účinek. Kromě toho tento extrakt řeší i problém mastné pokožky hlavy.
  4. 4. Extrakt z kořene hořce – baktericidní a fungicidní účinek. Extrakt pomáhá při léčbě infekcí a problematické pokožky hlavy.
  5. 5. Hořký pomeranč – nesmírně verzatilní ingredience. Dokáže zrychlit metabolismus a pomoci s hubnutím. Nabízí také baktericidní a protizánětlivý účinek.

POZOR!

Kromě bylinných extraktů obsahují žaludeční kapky také další složky, které mohou být pro pokožku hlavy škodlivé. Ujistěte se před aplikací, že mají žaludeční kapky zcela přírodní a bylinné složení.

Jak užívat žaludeční kapky jako kondicionér na pokožku hlavy?

Chci jen na začátek potvrdit, že užívání žaludečních kapek jakožto alternativu kondicionéru na pokožku hlavy je vcelku populární metodou, která má spoustu fanoušků. Musíme si ale být vědomi toho, že díky vysoké koncentraci bylinných extraktů mohou kapky dráždit naši pokožku hlavy a mělo by se tak na ni aplikovat jen omezené množství produkty.

Kapky můžete také naředit vodou tak, aby nebyla koncentrace bylinných složek tak vysoká.

Zde je můj způsob ředění kapek bez zbytečného špinění nádobí.

  1. Navlhčím si ruce do vody, abych je navlhčila
  2. poté si na ruce nakapu trochu vybraných kapek
  3. kapky trochu zahřeji mezi dlaněmi
  4. a následně si směs nanesu na pokožku hlavy
  5. nakonec si pokožku hlavy asi 15 minut masíruji

Kdy je ten nejlepší čas k užívání žaludečních kapek? Nejlepší je produkt aplikovat 30-40 minut před mytím vlasů. Během tohoto období se bylinky dokáží vstřebat, ale nedokáží podráždit pokožku.

Žaludeční kapky jako kondicionér: účinky

Tak jo, nakonec bychom si měli vše shrnout do jednoho odstavce a popovídat si o tom, jaký účinek od kapek očekávat.

Upřímně jsem nečekala, že jsou žaludeční kapky tak efektivním produktem při aplikaci na vlasy. Žádný zkrášlující produkt z lékárny nefunguje tak efektivně jako zředěné žaludeční kapky. Vlasy jsou po třech týdnech užívání silnější, hustší, pevnější a odolnější. Všimla jsem si, že vlasy rostou rychleji a že jsou obecně svěží, příjemné na dotek a objemné, za což jsme nesmírně ráda.

Jsem z kapek nadšená a rozhodně je budu užívat i dál. Rozhodně je zkuste taky, nebudete litovat! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *