Užíváte při stylingu vlasů horký vzduch? Nikdy nedělejte tyto chyby!

Mnoho z nás má rádo vlasový styling a s ním se pojící užívání produktů nutných pro vytváření sofistikovaných a zajímavých účesů. To je sice skvělá záliba, nicméně se musíme zeptat na jednu otázku: děláme to správně? Pokud ne, jakých se nejčastěji dopouštíme chyb? Pročtěte si dnešní příspěvek a zjistěte, jak jste na tom!

Nesprávná teplota fénu

Teplo dokáže našim vlasům opravdu ublížit. Dokáže zvednout vlasové kutikuly a vysušit naše vlasy. Aby toho nebylo málo, můžete si fénem také spálit uši a pokožku hlavy. Přesně proto je nutné zajistit si při fénování či jakékoliv jiné metodě přívod vzduchu v optimální teplotě. Pamatujte, že se nedoporučuje vlasy fénovat okamžité po mytí. Můžete je velmi efektivně chránit k tomu určenými produkty.

Fénování v předklonu?

Tento trik urychluje čas potřebný k vysušení vlasu a dodává jim objem. Pokud ale máte vlasy s vysokou porozitou, dokáže fén otevřít kutikuly a ve výsledku vám tak zajistit vlasy připomínající slámu. Vlasy byste měli fénovat v linii jejich růstu.

Zapomínání na rozčesání před mytím

Proto, abyste se vyhnuli problémům při mytí a stylingů vlasů se doporučuje je rozčesat. Tato metoda se hodí hlavně lidem se slabými a jemnými vlasy.

Příliš mnoho stylingového produktu

Rozhodně tím vlasům neprospějete, jelikož pořekadlo všeho moc škodí platí i v oblasti péče o vlasy. Neměli bychom tak nanášet gely, spreje či pomády na každodenní bázi. Proč? Inu, tento typ produktů může způsobovat podráždění a také vlasy vysušovat. Používejte je pouze čas od času.

Příliš intenzivní práce s vlasy

… při sušení, mytí a česání vlasů si musíme dávat pozor. Pokud nejsme dostatečně šetrní, můžeme si vlasy velice snadno poškodit. Kromě toho můžeme otevřít vlasové kutikuly a stav vlasů tak ještě zhoršit.

Pomůcky, které poškozují naše vlasy

Víte, že i klasická gumička může vlasům škodit? Dále mohou škodit sponky a další podobné pomůcky sloužící ke stylingu našich vlasů. Dávejte si tak pozor, abyste při práci s nimi byli co nejšetrnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *