Umění make-upu. Jak používat fialové oční stíny?

Vítejte v magickém světě barev. Dnesbychbych vám ráda pověděla o správném způsobu aplikace fialových očních stínů. Nejde o žádný nynější make-upový trend, ale spíše o to kde si tyto stíny aplikovat, jak na to, jaké množství stínů použít a v kombinaci s jakou další kosmetikou vypadají tyto stíny dobře.

Existují určité odstíny, které při nesprávné aplikaci ve formě stínů způsobí, že vaše oči budou opticky ještě unavenější, než normálně. Mezi tyto odstíny patří přírodní fialová. I když se barva bere jako problematická, rozhodně vám doporučuji ji používat ve vašem každodenním make-upu. Hlavně v případě, že máte hnědé vlasy a tmavé oči. Všechny odstíny fialové perfektně definují barvu a tvar očí a rozhodně by se měly objevit v make-upovém repertoáru každé ženy s tmavýma očima.

Příliš často slyším kolem sebe tvrzení typu „Fialová mi vůbec nesluší a jen zvýrazňuje kruhy pod očima. Vypadám ještě unavenější, než opravdu jsem.“ Ráda vám pomůžu s fialovou optimálně pracovat. Zde je řešení.

JAK POUŽÍVAT FIALOVÉ STÍNY?

1. Odstín fialové by se měl hodit k vaší pokožce

Pokud je váš tón spíše chladnější a pokud se na vaší pokožce snadno objevují prasklé kapiláry, vyhněte se fialové barvě. Rozhodně nepoužívejte švestkové odstíny, které se míchají s šedou a připomínají odstín škrábanců, modráků a dalších kožních nedokonalostí.

Co se nažloutlejšího tónu pokožky týče by výše zmíněné odstíny nebyly příliš vhodné. Musíte si uvědomit, že hnědé, fialové a khaki odstíny zvýrazní kruhy pod očima. Ujistěte se, že víte, jaké tóny se hodí k vaší pokožce.

2. Smíchejte fialovou s ostatními stíny

Fialové stíny nebudou vypadat dobře v případě, že fialová barva bude tou jedinou v oblasti našich očí. Jedná se o velice intenzivní a plnou barvu, takže zcela stačí, když ji použijeme tak, abychom dodali make-upu hloubku. Skvělý nápad je aplikace fialových stínů do oblasti očních koutků, či na dolní víčko. Pokud nemáte tak vypilované schopnosti v oblasti optimálního míchání fialové, raději začněte s menším množstvím této barvy. Tato často problematická fialová by se měla použít pro finiš celého make-upu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *