Proteiny v péči o vlasy ke zkrášlení a posílení vlasů

Ahoj!

Proteiny jsou společně se zvlhčovadly a změkčovadly častou ingrediencí v oblasti péče o vlasy. Jsou takovou dvousečnou zbraní, jelikož sice nabízejí úžasný účinek, ale při jejich užívání existuje riziko, že nám při nevhodné aplikaci uškodí. Starat se o vlasy zatížení proteiny není nic jednoduchého. Mám tu pro vás ale několik tipů, jak aplikaci efektivně zvládnout.

Proč jsou proteiny v péči o vlasy důležité?

Pokud nebudete dávat pozor na obsah ingrediencí ve vašich vlasových maskách a kondicionérech, je možné, že si postupně začnete všímat ztuhlejších, hrubších a tvrdších vlasů. Je to dáno hlavně tím, že řada produktů, které si aplikujeme na vlasy, obsahuje spoustu proteinů, které se pak kumulují. Proto je nutné vědět, jaké množství proteinů vaše produkty obsahují.

Proteiny: kdy je užívat a kdy naopak nikoliv?

Proteinové masky a kondicionéry jsou skvělými pomocníky, když:

  • jsou vlasy zatížené a obtížně se zvyšuje jejich objem
  • s vlasy nelze pracovat
  • vlasy připomínají slámu
  • vlasy odolávají stylingovým pomůckám
  • vlasy jsou příliš hebké
  • vypadá to, jako byste na vlasech měli méně vlasů, aniž by vám vypadávaly

V případě, že máte suché, hrubé a matné vlasy, které se snadno nabíjejí statickou elektřinou, neměli byste užívat proteinové produkty.

Proteiny v kosmetice

Jak se nazývají nejčastěji se vyskytující proteiny v kosmetice? Jedná se např. o ovesný protein, keratin, hedvábí, mléčný protein, sójový protein, kolagen a sericin. Někteří výrobci informují o obsahu proteinů na etiketě, ale v případě, že na etiketě informaci o obsahu proteinů nevidíte, mrkněte se i na výčet ingrediencí.

Jak užívat proteinové produkty?

Produkty s proteiny si aplikuji několikrát do měsíce a vždy dbám na to, abych své vlasy po nějakou dobu sledovala. Proteiny užívám i po vlasovém olejování či užívání změkčovadel, když jsou mé vlasy ploché a bez objemu.

A co vy, holky? Jak to máte s proteiny ve vaší vlasové rutině?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *