Přírodní péče o vlasy v mé rutinní péči o vlasy

Ahoj, holky!

Každý den potkávám spoustu lidí, kteří se mě ptají na produkty, které používám pro výživu svých vlasů. Zajímá je také moje rutina vlasové péče – krok za krokem. Ona je totiž pravda, že i pouhé zakoupení šamponu/kondicionéru může dělat problémy. Musíme si vybírat kvalitní produkty, které nám naše vlasy nijak nepoškodí.

Doufám, že vám tento příspěvek pomůže vybrat si optimální šampon a kondicionér a že si zakoupíte i obnovující produkty pro zkrášlení vlasů.

1. Vlasový šampon – Jak si vybrat?

Mnoho žen věří, že šampon dokáže obnovit vlasy. To je chyba. Trik je v tom vybrat si kosmetiku bez SLS, SLES a dalších silných dráždivých složek. Kvalitní šampon vám dokáže jemně umýt vlasy, odstranit maz, toxiny a nánosy produktu, ale zároveň nedokáže podráždit vaši pokožku hlavy. Bylinné a organické šampony jsou v tomto případě ideální. Moje kamarádka, která je také šílenec, co se kosmetiky týče, používá dětské šampony. Ty jsou skvělé! Vyzkoušejte ale kvalitní čisticí šampon alespoň jednou měsíčně – otevírá kutikuly a připravuje vlasy na optimální péče (v mém případě olejování).

2. Vlasový balzám

Balzám, či kondicionér, se musí aplikovat z poloviny délky až ke konečkům. Může obsahovat trochu „silnější“ složky, ve formě volatilních silikonů či změkčovadel. Balzám by se měl hodit k šamponu. Přírodní balzámy Natura Siberica jsou mými oblíbenými. Tato společnost si našla spoustu fanoušků použitím přírodních, kvalitních ingrediencí.

3. Vlasové oleje

Přírodní oleje jsou naprosto boží a v rutině péče o vlasy nenahraditelné. Svým účinkem se přibližují maskám a zkrášlujícím krémům. Oleje a olejování jsou tajemstvím krásných vlasů. Miluji je, jelikož je neaplikuji jen pro potřebu péče o vlasy, ale také pro potřebu péče o pokožku hlavy. Jeden olej dodává vlasům optimální výživu, zlepšený krevní oběh a zajišťují jejich optimální růst. Vše další se dozvíte v dalších příspěvcích na mém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *