Poškozené vlasy – jak si je obnovit? Povím vám to!

Ahoj!

Je mi úplně jasné, že ne všichni z vás se mohou pochlubit krásnými vlasy bez jakýchkoliv problémů. Přesně proti si spolu probereme několik tipů v oblasti péče o suché, slabé a kadeřavé vlasy. Tento typ vlasů totiž potřebuje nejvíce péče.

Dnešní příspěvek je určen vlasům, které potřebují zachránit.

Poškozené vlasy – Co to znamená?

Poškozené vlasy mohou být různé. Mohou to být vlasy s roztřepenými a suchými konečky, vlasy matné, vlasy bez života či vlasy, které vypadávají. Vaše vlasy také mohou být popálené, či zatížené kosmetikou a kosmetickými procedurami. Vlasy tohoto typu jsou spíše gumové.

Poškozené vlasy – Co potřebují?

Ze všeho nejvíce… klid a mír. Žádné další fénování, žehlení, či kroucení a bělení. Zkrátka si potřebují odpočinout.

Vlasy, které si prošly peklem, rozhodně ocení jemný šampon, který nebude vlasy dráždit, dehydratovat, či jinak „týrat“. Pokud vás zajímá, jaký produkt si vybrat, rozhodně sáhněte po dětských šamponech. Budou jemné a nijak nepoškodí ani vlasy, ani pokožku hlavy.

Balzámy a kondicionéry na poškozené vlasy – Ano, či ne?

Mnoho žen zajímá, zdali jim balzám, či kondicionér zatíží vlasy, či je dehydratuje. Rozhodně ne! Pokud si vyberete kvalitní kosmetiku, která hydratuje a obnovu, rozhodně se nemusíte bát. Dávejte si ale pozor na ingredience a vyhněte se škodlivým alkoholům s krátkým řetězcem a těžkým silikonům.

Poškozené vlasy – Jak je obnovit?

Použití přírodních olejů je tím nejlepším lékem na poškozené vlasy. Léčba vlasovými oleji vám vlasy nikdy nezničí. Namísto toho bude fungovat hloubkově a efektivně. Ovlivní fungování vlasových kořínků a posílí vlasy zevnitř. Čím poškozenější vlasy jsou, tím častěji byste měli oleje používat. Olej můžete používat před každým mytím vlasů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *