Pomalý a zkrášlující víkend – Domácí vlasové a obličejové masky

Ahoj, holky,

Dneska vám chci poradit, jak uvolnit své vlasy a dodat jim zasloužený odpočinek a klid.

Relax si nezaslouží pouze váš obličej, ale také celé vaše tělo!

Ráda bych vás přiměla v životě zpomalit a udělat si hezký víkend, jen pro sebe. Totální relax a obnova.

Není žádný lepší obnovující prostředek, než odpočinek. Proto je nejlepší po celém týdnu stresu zpomalit a užívat si. Díky tomu se budete cítit lépe nejen vy, ale také vaše pleť, vaše vlasy a pokožka vašeho těla. Již jste jistě slyšeli o populární dánské filozofii hygge. Pokud ne, rozhodně si tuto filozofii vygooglete!

Jakmile se o tomto trendu něco dozvíte, aplikujte hygge na vaše vlasy a vaši pokožku. Doufám, že vám mé rady ohledně vlasových a obličejových masek a dalších kosmetických metod pomohou! Pojďme na to!

1. Vlasy musejí být silné a krásné – Vlasová maska s aloe a avokádem

Nejlepší na této mazce je fakt, že ji lze aplikovat přímo na pokožku hlavy. Můžete ji připravit celkem dvěma způsoby: smícháním všechny ingrediencí s vaším oblíbeným přírodním olejem, či aplikací na vlasy bez oleje (nechte působit 20-40 minut) s následnou olejovou léčbou. Vlasová maska udrží vlasy silné, obnoví pokožku hlavy, zajistí hydrataci a lesk a pomůže dodat vlasům objem.

Recept:

  • polovina banánu,
  • polovina avokáda,
  • několik kapek vašeho oblíbeného přírodního oleje,
  • cca dvě čajové lžíce přírodního jogurtu.

Smíchejte ingredience a nezapomeňte, že je potřeba ovoce precizně rozdrtit tak, abychom dostali opravdu jemnou kaši. Jakmile je maska připravena, nechte ji 20-40 minut působit, opláchněte ji a umyjte si vlasy.

2. Obličej musí být svěží a zklidněný – Obnovující a uklidňující maska

Tento víkend kralují banány a přírodní oleje. Tato maska vyživí pokožku, obnoví její zdravý odstín a vytónuje jí.

Podle použitých olejů můžete očekávat rozdílné výsledky. Arganový olej například dodá vašim vlasům omlazení, zatímco jojobový olej je vyhladí a vyrovná produkci mazu. Šťáva z aloe, kterou recept obsahuje, se doporučuje hlavně pro ty, kteří mají problematickou pokožku. Z tohoto důvodu není ingredience vyžadována a lze ji použít podle potřeby.

Recept:

  • polovina banánu,
  • 1 polévková lžíce kakaa,
  • polovina čajové lžíce šťávy z aloe,
  • několik kapek jojobového či arganového oleje.

Smíchejte ingredience tak, abyste získali jemnou směs. Aplikujte na obličej a nechte 15 minut působit. Spláchněte vlažnou vodou. Dokončete aplikací vašeho oblíbeného obličejového krému.

3. Póry pokožky musejí zůstat neviditelné – Domácí čistící polštářky

Namísto předpřipravených polštářků můžeme připravit naše vlastní. Hodí se pro čištění pórů a odstranění černých teček. Co se mě týče, před aplikací polštářků si ráda dopřeji vanu, či si napařím obličej tak, aby se mi otevřely póry. Stačí si dát do hrnce vodu a hřebíček, nechat vodu dojít do varu a poté si přehodit přes hlavu ručník a nahnout se nad hrnec. Je to jako taková obličejová sauna 😉

Jakmile je můj obličej připraven, sáhnu po kartáčku a nanesu si na obličej smíchaný bílek se žloutkem, načež si na obličej nanesu polštářky z kapesníků. Nechám dvě hodiny schnout. Polštářky si můžete vystřihnout do vámi preferovaného tvaru.

Poslední radou z oblasti hygge je: odpočiňte si! Zatímco si aplikujete masku, můžete si něco přečíst, podívat se na film, poslouchat vaši oblíbenou muziku, připravit si aromatický čaj, či se zkrátka natáhnout a odpočívat. Po víkendu se opět vrátíte do víru práce a stresu, teď se ale uvolněte a dopřejte si klidu. Užijte si váš pomalý víkend!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *