Moroccanoil Volume Shampoo – moc jsme si nerozuměli

Ahoj holky,

V dnešní recenzi se podíváme na šampon, který nezatěžuje vlasy. Jedná se o šampon od Moroccanoil, což je značka, která se chlubí tím, že její kosmetiku používají světové filmové a hudební hvězdy. To je samozřejmě možné, ale ještě nikdy jsem neměla to štěstí prolézt si koupelnu nějaké celebrity 😉

Moje očekávání od tohoto šamponu byly vcelku vysoké. Opravdu jsem doufala, že mým vlasům zázračně dodá krásu a výživu, hebkost a také objem. Přece jen se na lahvičce píše EXTRA VOLUME, tak by objem měl být také součástí účinku, ne?

Byla jsem ráda, že jsem si konečně koupila produkt bez parabenů, který je zcela přírodní a obsahuje arganový olej, kterému se také přezdívá „marocké zlato“ pro jeho nesmírně blahodárný účinek. Naneštěstí mé nadšení trochu upadlo poté, co jsem se pustila do čtení složení. Ano, produkt obsahuje arganový olej, ale také obsahuje SLS, což je nepřítel každého oleje a má komedogenní účinek, který negativně ovlivňuje účinek arganového oleje. Prakticky každá blahodárná složka, která je v šamponu obsažena, obsahuje také svého antagonistu v podobě nějaké látky účinkem podobné SLS. Někdy je to silikon, někdy je to PEG-20 alkohol. Jinými slovy Morroccanoil Volume je směs rostlinných extraktů, které plavou v polévce alergenů. To mi nedává vůbec žádnou logiku, hlavně proto, protože se jedná o prestižní produkt.

Samozřejmě mě složení nevystrašilo tak, abych produkt nevyzkoušela.

První umytí vlasů: úžasné!

Šampon skvěle pění (nic zvláštního, s obsahem SLS), jednoduše se proplachuje a nijak vlasy nezatěžuje. Skvěle voní, i když někomu může aroma přijít umělé. Moje vlasy jsou posílené a napnuté u konečků, ale stejného účinku lze dosáhnout použitím třikrát levnějšího šamponu. Nepotřebuju si kupovat tento Hollywoodský šampon, za tolik peněz, abych měla lehké a hebké vlasy. Pravdou je, že mé vlasy byly po použití i o mnoho lesklejší, snadněji se s nimi pracovalo a nebyly tak často zatížené.

Šampon jsem používala tři týdny a doufala, že se objeví něco zázračného – buď přímo na vlasech, nebo na pokožce hlavy. Namísto zázraku jsem si ale všimla svědění na určitých místech mé pokožky hlavy. Moje pokožka, která je zvyklá na přírodní péči, si zkrátka moc nerozumí s SLS a dalšími alergeny. Jinak řečeno, můj třítýdenní románek s Moroccanoil Volume je u konce, navždy. Nemáme se rádi, i když jsem do tohoto vztahu šla otevřeně a připravena téměř na vše. Asi nemám pokožku hlavy, jakou mají celebrity 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *