Moje čtyři esenciální produkty, aneb ta nejlepší kosmetika pro jemné vlasy

Ahoj!

Tak nějak cítím, že snem každé ženy jsou husté a pevné vlasy. Nebo se mýlím? Obecně se o problematiku péče o vlasy zajímám již odmala, jelikož mi matka příroda nadělila vlasy, které nejsou jen nesmírně tvrdohlavé při mém stylingovém snažením, ale také nesmírně náchylné na poškození. Naštěstí jsem konečně našla tu pravou kosmetiku pro optimální péči o vlasy. Stálo mě to jen horu peněz za zbytečné nákupy tuctů kosmetických produktů.

1. Produkty na mytí jemných vlasů, které dodávají objem

Samozřejmě existují speciální šampony, které zahušťují vlasy. Obsahuje složky, které posilují vlasy u kořínků, čímž jim zajišťují objem. Dalším plus je fakt, že tyto šampony vytvářejí neviditelnou vrstvu okolo každého vlasu, která vlasy dále zahustí a zabrání jejich lepení. Jaké šampony se přitom nejvíce hodí pro péči o jemné vlasy? Mým favoritem je Kerastase shampoo for fine hair.

Co je na tomto šamponu tak speciálního? Obsahuje pudrovitou celulózu, která je odpovědná za liftingový účinek. Kromě toho obsahuje šampon od Kerastsase složky zajišťující hydratace každému jednotlivému vlasu, kdy je účinek srovnatelný s laminací. Věřte mi, když vám řeknu, že tento šampon dokáže vlasy zkrášlit již po prvním použití. S každým dalším mytím budou vlasy krásnější a krásnější.

2. Suché šampony pro jemné vlasy

I “klasické” suché šampony jako např. ty od Batiste dokáže vlasům zajistit mírné dodání objemu. Jednou z charakteristických vlastností produktu je obsah buďto rýžového pudru nebo mastku. Tyto složky pracují tak, aby vlasům opět zajistily objem. Suché šampony obecně obsahují složky pro dodání objemu. Na balení často naleznete nápis “Volume” či “Objem”, který by měl na tuto vlastnost upozorňovat.

Pokud bych vám měla představit svého favorita v oblasti suchých šamponu, asi by se jednalo o ten od Klorane. Obsahuje škrob z asijské rýže. Tato kosmetika nemá žádný problém s absorpcí přebytečného mazu a vlasům dodává nesmírný objem a plnost. Rozhodně jej doporučuji.

3. Kondicionéry dodávající objem jemným vlasům

Péče o vlasy je pro mě kompletní pouze tehdy, kdy v rámci ní užívám i kondicionér. Miluji účinek těchto produktů na mých vlasech, kdy jsou vlasy vyhlazeny, zpevněny a zkrášleny. Bohužel ale mnoho kondicionérů zajišťuje pouze dočasný účinek, kdy vlasům zajistí krásný vzhled jen na několik málo hodin. Aby toho nebylo málo, mohou být vlasy následující den viditelně zatíženy. Naštěstí existují speciální kondicionéry určeny pro jemné vlasy. I když jsou lehčí, jejich účinek je srovnatelný s jejich “normálními” sourozenci. Jaké jsou ty nejvhodnější kondicionéry pro jemné vlasy?

Já osobně preferuji L’Oréal Volumetry. Vůbec nepřeháním, když vám řeknu, že tento kondicionér naprosto zbožňuji, stejně tak jako jeho účinek na mých vlasech. Vlasy nijak nezatěžuje, ale dodává jim push-up efekt, kdy jsou vlasy svěží a objemné ihned po aplikaci. Účinek také vydrží opravdu dlouho.

4. Lehké a snadno aplikovatelné kondicionéry ve spreji na jemné vlasy.

Někdy vlivem nedostatku času nemám možnost nanést si na vlasy tradiční kondicionéry, masky či jiné podobné produkty pro péči o vlasy. Někdy mi také přijde, že mé vlasy vyžadují extra výživu. Je pravdou, že klasické kondicionéry mohou vlasy zatěžovat. Proto v případě potřeby sahám po lehkých kondicionérech ve spreji. Jedná se o skvělé produkty, které můžete nosit sebou v kabelce a nanášet si je na vlasy kdykoliv je potřeba. Účinek je naprosto dechberoucí. Sprejové kondicionéry nemusíte z vlasů vymývat, jsou nesmírně lehké a skvěle se hodí jemným vlasům. Mým miláčkem je v této kategorii Matrix Biolage Volume Spray. Tento produkt obsahuje ty nejlepší vyživující složky, jako např. bavlněný extrakt či sojové proteiny.

Znáte nějaký kvalitní produkt pro péči o jemné vlasy? Četla jsem, že skvělými produkty jsou např. i bylinné destiláty, které se nemusejí aplikovat pouze na pokožku. Pokud máte nějaké zkušenosti, rozhodně mi dejte vědět, abych měla představu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *