Mé lesklé vlasy. Jak si zajistit krásné a lesklé vlasy ve třech krocích.

Poslední dobou jsem zaznamenala několik komplimentů ohledně mých vlasů. Pár známých bylo u vytržení z toho, jak hebké a příjemné na dotek jsou. Trošku mě to zarazilo, jelikož jsem své vlasy brala jako “normální”. Když jsem ale projela své staré fotky, uvědomila jsem si, jak velký krok kupředu jsem při péči o vlasy učinila. Dříve mé vlasy vypadaly spíš jako sláma. Jak jsem se tedy ke svým hedvábně hebkým a lesklým vlasům dopracovala? Vše vám povím v tomto článku!

Tajemstvím krásných vlasů je jejich zdraví. Věřte mi, když řeknu, že krásné vlasy musejí být v optimálním stavu. Není možné mít krásné a zároveň poškozené či nedostatečně živené vlasy. Jejich krása a lesk jsou přímo závislé na tom, jaké procento jejich potřeb je naplněno. Proto věnuju tolik času výživě, hydrataci a péči o vlasy. Ale nemyslete si, že jsem nějaký puritán. Taky občas, i když velmi zřídka, sáhnu po tepelném stylingu, když potřebuju, aby vlasy vypadaly co nejlépe.

JAK UHRANOUT OKOLÍ KRÁSNÝMI VLASY

Krok 1
Vlasové olejování před mytím vlasů

Oleje tvoří tu nejdůležitější část péče o vlasy, kdy jim zajišťují výživu, posílení a zajištění lesku. Jejich účinek na pokožku hlavu je úžasný, jelikož dokáží efektivně pomoci od podráždění a obnovit přitom rovnováhu pH, což se projeví snížením tvorby mazu. To vše se projeví silnějšími, hustšími a pevnějšími vlasy, které dokáží odolat negativním vlivům okolí a nejsou tak náchylné na vypadávání.

Jaké oleje bych vám doporučila? To není zrovna jednoduchá otázka, jelikož jsou oleje mnohdy dosti individuální a je potřeba zjistit, z jakých účinků by vaše vlasy nejvíce profitovaly. Nejdříve jsem užívala arganový a bavlněný olej, jelikož mé vlasy byly poškozené a potřebovaly obnovu. Následně, poté co se struktura vlasů obnovila, jsem přesedlala na malinový olej, který vlasům zajišťuje lesk a hydrataci.

V současné době již s olejováním netrávím tolik času, jako dříve, ale rozhodně se nemusíte bát v koupelně jakožto začátečníci strávit o něco více času. Postupně jsem se naučila celou rutinu aplikace malinového oleje provést do 15 minut (ale přesto si aplikaci často natáhnu, když na to mám čas)

Krok 2
Šetrné mytí vlasů

Pokud chcete lesklé a krásné vlasy, musíte při mytí dbát na to, abyste byli maximálně šetrní. Kdykoliv vlasy taháte či příliš mechanicky dráždíte, oslabujete folikuly a riskujete vypadávání a lámání vlasů. A jak víme, poškozené vlasy znamenají nevzhledné vlasy.

Dalším faktorem je výběr šamponu, kdy doporučuju šampony bez agresivních detergentů. Vlasy si většinou myji dvakrát tak, abych je efektivně zbavila nečistot.

Také bych měla zmínit rutinu fénování vlasů. Mám ionizující fén, který užívám v režimu cool air, kdy mi na vlasy fouká vzduch normální teploty, takže neriskuji termické poškozené vlasů. Nepoužívejte příliš často žehličky či jiné termické pomůcky.

Krok 3
Vlasová laminace

Nejlepším způsobem, jak si zajistit hedvábně hebké vlasy, je užívat želatinu s kondicionérem. Jedná se o domácí metodu péče o vlasy, kterou užívám již roky.

Proč je tak efektivní? Vlasy vyžadují efektivní ochranu, jelikož jsou od přírody náchylné na vliv vnějších faktorů. Želatinová maska tvoří ochranný film na povrchu vlasů, který vyhlazuje a uzavírá kutikuly a chrání vlasy před ztrátou hydratace a živin.

Přichází čas na to zodpovědět důležitou otázku, jak tuto želatinovou metodu provádět. Je to jednoduché. Stačí přilít 3 lžíce teplé vody k jedné lžíci želatiny a pořádně promíchat. Poté, co se směs ochladí, přidám trochu mého oblíbeného kondicionéru. A nakonec směs aplikuji na vlasy, na které si dále nasadím čepici a nechám 45 minut působit. Nakonec vlasy promyji a osuším. A to je vše!

Zkuste to taky, rozhodně mohu metodu doporučit!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *