Jaký kondicionér na pokožku hlavy si vybrat? Typy, aplikace a účinky

Šampony, masky a kondicionéry nejsou těmi jedinými produkty pro péči o vlasy, které pravidelně používám. Před nedávnem jsem si zakoupila i několik kondicionérů na pokožku hlavy. Pokud přemýšlíte, že byste je možná také vyzkoušeli, pozorně promyslete, jaký kondicionér se hodí k vašim potřebám a jak jej správně aplikovat.

K čemu kondicionéry na pokožku hlavy slouží?

Samozřejmě, že těmi nejpopulárnějšími kondicionéry jsou ty, které podporují růst vlasů. Mezi další možné účinky kondicionérů na pokožku hlavy patří např. posílení pokožky a vlasových kořínků, zlepšení krevní cirkulace v oblasti pokožky hlavy (díky čemuž se do pokožky dostane více živin) či zklidnění pokožky. Jaké jsou účinky užívání kondicionérů na pokožku hlavy? Vlasy budou hustší díky růstu vlasů, které by normálně byly v klidovém stádiu. Jelikož tyto produkty dokáží zajistit prodloužení růstové fáze, znamená to, že vlasy budou dlouhé, krásné a uhrančivé.

Jaký kondicionér na pokožku hlavy si vybrat? Podívejte se na typy kondicionérů na pokožku hlavy

Můžete si vybrat mezi následujícími kondicionéry na pokožku hlavy:

1. S alkoholem – pro některé je tento typ kondicionéru jak tím nejsilnějším, tak tím nejefektivnějším. Alkohol je velice efektivním rozpouštědlem, které zajišťuje živinám dlouhodobou aktivitu. Kromě toho se díky alkoholu kondicionér nahřeje, což podporuje cirkulaci v krve oblasti pokožky hlavy. Měla bych taky dodat, že alkoholové kondicionéry obsahují bylinky, jejichž účinky jsou posíleny alkoholem.

A pro koho jsou tyto kondicionéry s alkoholem určeny? Inu, hlavně lidem se silnou a tlustou pokožkou hlavy. Naopak by alkoholové kondicionéry neměli užívat lidé s citlivou pokožkou, lupénkou či lupy. Produkty s alkoholem totiž mohou vysušovat vlasy a zhoršit původní problém.

2. Bez alkoholu – jsou šetrnější, ale podle všeho stejně efektivní jako ty s alkoholem. V tomto případě je základní ingrediencí voda, bylinný destilát či šťáva z aloe. ve většině případech jsou aktivními složkami kapsaicin či kofein. Kondicionéry na pokožku hlavy bez alkoholu se doporučují téměř všem, až na osoby s těžce poškozenými vlasy a pokožkou hlavy.

3. Domácí kondicionéry na pokožku hlavy – jedná se o produkty na bázi bylin. Hodí se hlavně těm, kteří oceňují domácí a přírodní péči o vlasy.

4. Olejové kondicionéry na pokožku hlavy – ve většině případů se jedná o bylinné maceráty. Tento typ kondicionéru se bude hodit těm, kteří budou těžit z obsahu olejů. Na druhou stranu, kondicionéry na bázi olejů se nehodí osobám s řídnoucími vlasy či těm, kteří nemají čas na vhodnou aplikaci. Nejefektivnějšími oleji, co se růstu vlasů týče, jsou hořčičný olej, olej z pískavice a ricinový olej.

Jak si kondicionéry na pokožku hlavy správně aplikovat?

Ať už jsou s alkoholem či bez alkoholu, kondicionéry na pokožku hlavy lze aplikovat buďto před, či po mytí vlasů. Ve většině případů je lze nabrat kapátkem a následně si několik kapek nanést na pokožku vlasů. Nejdříve je přitom nutné rozdělit vlasy do pramínků. Olejové kondicionéry, stejně jako čisté oleje, musíme vetřít do pokožky hlavy před mytím, či před spaním.

Jak zjistíte, zdali jste si kondicionér nanesli správně? Měli byste si po nějaké době všimnout malých vlásků, rychlejšího růstu vlasů a vyživené pokožky. Pokud vám přijde, že vaše vlasy ztrácejí objem a pokožka hlavy je podrážděná, zřejmě nepoužíváte vhodný kondicionér a měli byste s jeho užíváním přestat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *