Jaké sérum na vlasy bychom měli užívat? Jejich užití, typy a účinky

Ahoj!

Pro většinu žen je péče o vlasy velice důležitá. Některé užívají domácí kosmetiku s přírodními ingrediencemi, zatímco jiné preferují produkty z drogerií a salonů, většinou známějších a high-end značek. I přesto se většina někdy rozhodne vyzkoušet sérum. Pokud jej chcete také vyzkoušet, mám pro vás článek, kde si probereme jak sérum užívat, k čemu přesně slouží a jaký typ séra bude nejlepší právě pro vás.

Co je to vlasové sérum?

Sérum je kosmetický produkt doporučovaný pro péči o vlasové konečky. Většina kosmetických produktů tohoto typu obsahuje silikony. Jak přesně sérum na vlasy funguje? Já jej užívám pro:

  • ochranu vlasových konečků před třepením,
  • ochranu vlasů před sluníčkem a teplým vzduchem,
  • vyhlazení a zajištění hebkosti,
  • usnadnění česání.

Kvalitní sérum na vlasy by nemělo obsahovat alkohol, proteiny (pokud jich mají vaše vlasy již dostatek) a silikony (pokud máte kudrnaté vlasy).

Věděli jste, že existuje několik typů sér? Můžeme mezi nimi rozlišovat na následující typy: bez silikonu, se silikonem, olejová, krémová, máslová.

Vlasové sérum a PEH rovnováha.

Pokud užíváte vlasové sérum, měli byste vědět, jak tak činit společně s PEH. Rostlinné proteiny jsou antistatické a nabízejí vyhlazující a ochranný účinek proti slunečnímu svitu a teplu. Při použití společně se sérem mohou vést k přebytečnému množství proteinů ve vlasech. Změkčovadla vyhlazují a chrání vlasy před externími faktory, ale mohou vlasy také zatěžovat. Na druhou stranu zvlhčovadla jsou antistatické, ale zároveň mohou způsobovat kadeření vlasů.

Jak užívat sérum na vlasy?

Sérum se užívá dvěma způsoby. První zahrnuje aplikaci kosmetického produktu na umyté vlasy či na suché vlasy. Druhá metoda má dva kroky a zajišťuje ochranu vlasů. Nejprve aplikujte olej, potom sérum. Pokud máte hebké, lesklé a dobře chráněné vlasy před účinkem externích faktorů, znamená to, že sérum funguje. Jinak by vlasy byly mastné, těžké a kadeřavé. Měli byste si také pamatovat, že sérum nezpůsobuje vypadávání vlasů. Pokud jste si ale vypadávání vlasů všimli, znamená to, že má organismus alergii na nějakou složku produktu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *