Jak si správně umýt vlasy? Mini-návod

Mytí vlasů a obecná péče o jejich čistotu je základem pro udržení jejich zdraví a krásy. Během mytí vlasů z nich odstraňujeme lupy, maz a nečistoty, které se na nich přes den nahromadily. Je proto nutné znát základy vhodného mytí vlasů a pokožky hlavy. Víte, jak na to?

Proč byste si měli mýt vlasy?

Vlasy musíme pravidelně zbavovat mazu, potu, špíny a minerálních iontů, které typicky nalézáme v tvrdé vodě. V případě, že tak nečiníme, tyto nečistoty mohou ve vlasech vytvořit hustou a tlustou vrstvu, se kterou budeme velice těžko bojovat a která nám způsobí velké nepříjemnosti při péči o možná kožní onemocnění, která se mohou v důsledku prvotního problému nevhodné hygieny objevit. Mytí vlasů je také nutno zintenzivnit v situacích, kdy nám přijde, že kosmetické prostředky nefungují tak efektivně, jako dřív. Díky němu:

  • zbavíme vlasy nečistot
  • dodáme vlasům objem
  • připravíme vlasy na další zkrášlující péči
  • obnovíme pH rovnováhu vlasů a pokožky
  • budeme efektivně bojovat proti mastnotě

Jak si vlasy správně vyčistit?

Vhodná rutina mytí vlasů spočívá v

  • přípravě – rozvolňuje vazby mezi částicemi nečistot a špíny
  • samotném mytí – odstraňuje z vlasů nedokonalosti

Musíme si uvědomit, že vlasy každého z nás mají své vlastní “biologické hodiny” co se vhodné doby pro mytí týče. Je důležité, abyste mytí vlasů prováděli opravdu hloubkově a efektivně. Mytí provádějte v kruhových pohybech, přičemž si budete efektivně čistit pokožku hlavy. Až se vytvoří pěna, pořádně projíždějte prsty po vlasech směrem ke kořínkům.

Pokud chcete zintenzivnit čistící účinek, můžete vyzkoušet peeling na pokožku hlavy. Společně s čistící kosmetikou odstraní maz, pot, mrtvé buňky a lupy. Kromě toho se zlepší prokrvení pokožky hlavy a ke kořínkům se dostane více kyslíku.

Jaký šampón si vybrat proto, abychom své vlasy efektivně vyčistili?

Můžete užívat tři typy šamponů: čistící, šetrné a vaše oblíbené. První obsahují detergenty, ale nemají vyživující, obnovující a vyhlazující složky. Měli byste je užívat pro mytí vlasů, které jsou plné stylingových produktů. Pokud máte zdravé vlasy, užívání čistících šamponů by neměl být problém.

Druhý typ se hodí lidem s alergií na detergenty. V tomto případě proces mytí vlasů zabere o něco déle a vyplatí se jej několikrát opakovat. Třetí šampon užívejte pouze v případě, že jak ten čistící, tak ten šetrný, nedokázaly zajistit požadované účinky.

Péče o vlasy po mytí

Užívání agresivních šamponů může z vaší pokožky odstranit lipidy. Z tohoto důvodu byste po mytí měli sáhnout po hydratační a obnovující masce po každém mytí. Pokud tak nebudete činit, je možné, že vaše vlasy budou brzy matné, suché a obecně nevzhledné. Nakonec je důležité uvědomit si, že vaše vlasy mohou vypadat po prvním pořádném mytí odlišně, než jste zvyklí.

Jak z vlasů odstranit silikony?

Procedura odstranění silikonů z vlasů vypadá podobně jako klasické mytí vlasů. Problémem dělá fakt, že je nutné kompletně zanechat užívání silikonů. Jejich úkolem je zanechat vlasy mastné a hebké, bojovat se ztrátou vody, chránit vlasy před poškozením a vyplňovat poškozená místa ochranné vrstvy vlasů.

A jak vypadá vaše hloubkové mytí vlasů?
Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *