Jak si připravit vlasy na barvení? Moje otestované tipy a triky

 Ahoj!

Víte, že výsledek barvení vlasů je přímo závislý na tom, jak si vlasy předtím připravíte? Nemyslím jen jejich kartáčování či mytí. Existuje celá řada způsobů, jak si zajistit ty nejlepší výsledky.     Čtěte dál, pokud je chcete objevit!

Alergie vs. barvení vlasů

I přírodní barvy mohou u někoho vyvolat podráždění. Pokud si jste jistí, že určitá ingredience u vás vyvolá alergickou reakci, zkrátka produkt nepoužívejte. Zkuste si barvu aplikovat za ucho. Pokud se do 48 hodin neobjeví alergická reakce, můžete produkt bez problému použít.

Testery barev

Lékárny a online obchody nabízejí testy barev. Skrze ně se můžete podívat na výsledný účinek. Jak tester používat? Aplikujte jej na jeden pramínek vlasů. Ponechte jej působit tak dlouho, jak se píše na produktu; klidně o něco déle. Nezapomeňte si vlasy pořádně umýt. Výsledky uvidíte po 48 hodinách.

Typy vlasů a barvení

Výsledky se také liší podle toho, jaký máte typ vlasů. Barva finálně vypadá úplně jinak v případě, že máte rovné, kudrnaté, či vlnité vlasy. Porozita (otvory ve vrstvě kutikul) také hrají roli. Dávejte si také pozor na účinek bylinných barev v případě, že se správně nestaráte o své vlasy. Jemné, roztřepené a rozpadající se vlasy zkrátka nebudou nabarveny tak, jako ty zdravé.

Jak si vlasy připravit?

Vlasy si musíte umýt před každým barvením. Pokožka hlavy musí být zcela zbavena parabenů, lupů a špíny. Použijte šampon, který neobsahuje silikony, oleje, či další složky, které by mohly zamezit pigmentu, aby se dostal do struktury vlasů. Pokud si nejste jisti, zdali šampon obsahuje silikony, použijte čistící SLS šampon dva týdny před barvením. Můžete také zkusit peeling pokožky hlavy za pomoci cukru a vašeho oblíbeného kondicionéru, či vaší oblíbené kosmetické hlíny.

Doufám, že vám moje tipy pomohou zajistit si hezčí barvu vlasů. Rozhodně mi dejte vědět, jak jste dopadli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *