Jak si připravit přírodní odličovače?

Víte, proč je odličování tak důležité? Odličování a odstranění mazu z pokožky umožňuje procesům její obnovy optimálně fungovat. Pokožka poté dokáže daleko snáze vstřebávat živiny a další blahodárné látky, díky čemuž se již nebudete muset bát náhlých epizod akné a podráždění. Pokud chcete, aby byla vaše pokožka krásná, používejte domácí odličovače. Čtěte dál a objevte několik snadných receptů.

Odličovače

Existuje velké množství přírodních složek, které dokáží odstranit make-up z pokožky společně s mazem a mrtvými buňkami. Oleje, gel z aloe, med a růžové vody jsou těmi nejpopulárnějšími.

Oleje jsou skvělé pro mastnou a kombinovanou pokožku. Pravidlem je, že oleje dokáží efektivně smýt další oleje (maz a mastnou kosmetiku). Opravdu to funguje. Kromě toho mají oleje skvělý hydratační, vyživující a obnovující účinek. Jak si připravit olejový odličovač? Pro mastnou pokožku je nejlepší smíchat ricinový olej či kaštanový olej s olivovým či slunečnicový olejem (poměr 1:2). Pokud máte kombinovanou pokožku, použijte poměr 1:3. Ty stejné oleje – v menším množství – efektivně vyčistí suchou pokožku.

Kromě čištění dokáže gel s aloe také hydratovat a vyhlazovat. Doporučuje se pro všechny typy pokožky, až na mastný a kombinovaný typ. Smíchejte med se šťávou z aloe v malé míse. Používejte jej každý večer pro odličování a odstraňování mazu, potu a mrtvých buněk pokožky.

Čištění pokožky medem – zajišťuje skvělé účinky. Toto tekuté zlato má ozdravné, antiseptické a čistící účinky. Obsahuje spoustu vitaminů, mikro-živin, přírodních antioxidantů a složek, které vyhlazují vrásky a zvýrazňují odbarvenou pokožku. Jak si odlíčit make-up medem? Nejdříve si po nanesení medu pokožku promasírujte a poté nechte med působit cca 10 minut. Obličej si promyjte teplou vodou, vysušte jej a poté aplikujte hydratační produkt.

Odličovací gel na bázi růžové vody funguje u nevýrazné, zralé a unavené pokožky. Stačí si připravit 250 ml růžové vody, 60 g gelu z aloe, dvě čajové lžíce glycerolu, lžíce přírodního hydratačního mýdla a několik kapek růžového extraktu. Smíchejte ingredience a přelijte je do čisté lahve. To je vše, teď si můžete finální produkt nanést na obličej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *