Jak si chránit vlasy při plavání v bazénu? Mám tu pro vás několik tipů!

Máme tady nějaké fanoušky plaveckých bazénů? Pokud je plavání jednou z vašich oblíbených aktivit, pak zřejmě víte, jak své vlasy efektivně chránit před chlorovanou vodou. V případě, že ne, vám v tomto článku představím praktické způsoby, jak své vlasy chránit před destruktivním účinkem chlorované vody z bazénu.

Čepice na plavání

Slouží hlavně k tomu, aby chránila naše vlasy, takže si ji rozhodně zakupte! Samozřejmě je nutné vybrat si vhodnou velikost, následně ji vyzkoušet a zjistit, zdali sedí tak, jak má a zdali se do ní vleze celý objem vašich vlasů. Některé bazény jdou tak daleko, že plavce do bazénu bez čepice ani nepouští. Nedoporučuji přitom používat lycra čepice. Jsou sice měkčí, ale nedokáží si udržet svůj tvar. Silikonové čepice jsou lepší také protože jsou zcela voděodolné a neprodyšné.

Vlasové olejování

Nejen, že se jedná o skvělý způsob ochrany vlasů před chlorovanou vodou, ale má také úžasné vyživující účinky. Olej si můžete na vlasy nanést před či po plavání. Skvěle funguje při ochraně vlasů, hlavně jejich konečků. Pamatujte, že si musíte vybrat olej vhodný k vaší vlasové porozitě. Vyhněte se aplikaci přespřílišného množství oleje.

Vlasová maska a kondicionér

Před tím, než si nasadíte čepici na plavání, si na vlasy naneste vlasovou masku či vlasový kondicionér. Nezabere to skoro žádný čas a zachráníte si tím vlasy před chlorem. Poté, co se vrátíte domu, si vlasy promyjte šamponem a následně na ně aplikujte masku či kondicionér.

Vlasové oleje a kondicionéry, které lze ponechat ve vlasech

Tyto kosmetické produkty se skvěl hodí k aplikaci buď před plaváním, či po následném fénování vlasů. Ujistěte se, že při jejich aplikaci nevynecháte ani jeden vlas. Oleje usnadňují rozčesání vlasů a chrání jejich strukturu před teplem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *