Jak si barvit vlasy henou, indigem či kasií?

Zkrášlování barvy vlasů bylinkami se stává čím dál tím populárnější metodou. Přírodní produkty a přírodní péče jsou zkrátka něčím, na čem si řada žen zakládá. Jak tedy užívat henu pro docílení toho nejlepšího účinku? Přečtěte si tento příspěvek a zajistěte si ty nejdůležitější informace!

Užijte sílu rostlin ke změně vaší barvy vlasů

Aplikace heny je přírodní metoda změny barvy vlasů. Indigo a kasie jsou také velmi oblíbené. Existují tři základní pigmenty:

  • kasie dodává lesk.
  • hena barví vlasy do zrzava, po smíchání s indigem a kasií ve vhodném poměru může tvořit různé barvy, od světlých po tmavé.
  • indigo barví vlasy černě.

Jak si připravit barvu do vlasů s genou, kasií či indigem?

Budete potřebovat okolo 10 gramů kyselé složky na 100 gramů vybraného produktu. Kyselou složkou může být kyselina citronová, amla, ocet či ibišek. Pokud jste vlasy barvily již delší dobu, přidejte další bylinky, které barvě dodají sytost. Např. kurkumu, papriku, vlašský ořech, med, fenykl.

Nejprve smíchejte henu s kyselou ingrediencí a přidejte teplou vodu (okolo 50°C). Poté můžete přidat ingredienci pro dosycení barvy. Poté, pokud užíváte čistou henu, ji musíte nechat zoxidovat, což zabere 12-20 hodin po přikrytí fólií. Co se týče kasie a indiga, oxidace není potřebná.

Jak barvit vlasy za užití heny?

Před prvním barvením je potřeba odstranit z vlasů silikony další produkty, jelikož mohou bránit pigmentům v průniku do vlasové struktury. Z tohoto důvodu doporučuji použít silný šampon. Můžete také vyzkoušet aplikaci kyseliny citronové spolu s maskou bez silikonu na vlasy. Směs následně vymyjte po 15 minutách.

Jaký je další krok?

Aplikujte směs heny na vlhké vlasy. Čím tlustší bude vrstva, tím lépe. Po aplikaci si na vlasy aplikujte folii a na pokožku krku, uší a čela zabezpečte papírové kapesníky tak, aby byly tyto oblasti chráněné před možným zabarvením. Následně zabalte oblast do ručníku. Nechte působit 2-3 hodiny v případě, že vaše vlasy mají střední či vysokou porozitu. Pokud mají nízkou porozitu, nechte působit 4 hodiny. Následně produkty vymyjte a neaplikujte masky, oleje či kondicionéry po dobu následujících dvou dnů.

Hena vs kondicionéry

Pokud si poprvé barvíte vlasy, doporučuji vyhnout se aplikaci masek a kondicionérů, jelikož mohou způsobit, že barva nebude fungovat tak, jak by normálně měla. V případě, že chcete barvu trochu osvěžit, ale rozhodně extra produkt vyzkoušejte. Během následujícího barvení zkuste barvu zasytit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *