Jak pečovat o vlasy během podzimu? Pojďme se podívat na 6 praktických tipů

Ahoj!

Podzim je pro vlasy opravdu unavujícím ročním obdobím. Většinou si během něj všímáme vypadávání vlasů, statické elektřiny, kadeření a ztráty pružnosti a lesku. Můžeme vlasy před těmito stavy nějak chránit? A jak si připravit vlasy na nadcházející zimu?

Statická elektřina

Nejčastěji nabití vlasů způsobují čepice, šály a roláky. Když si je nasadíme na hlavu, či jimi zkrátka jen hlavu protáhneme, tak v případě, že nejsme příliš šetrní, dochází k nabití vlasů statickou elektřinou. Výsledek není zrovna dvakrát vzhledný. Existuje nějaké řešení? Kondicionér na vlasy s hedvábím a iontová žehlička. Antistatické kondicionéry se mohou také hodit.

Vypadávání vlasů

Nejčastější problém podzimních vlasů. Pro zastavení vypadávání vlasů doporučuji doplňky stravy s přesličkou, zinkem či biotinem. Vlasové folikuly budou posílení také po masáži pokožky hlavy s aplikací následné pečující kosmetiky. Tato metoda zlepšuje stav vlasů a zajišťuje jim optimální péči a zklidnění.

Extrémně suché vlasy

Vlasy svůj lesk a svou hydrataci ztrácejí během podzimu nesmírně rychle. Čím to je? Mohou za to klimatizace, změny teplot mezi interiéry a venkovními prostory, změny povětrnostních podmínek, atd. Proto, aby se zamezilo negativnímu působení těchto faktorů, se vyplatí užívat během noci husté (např. olejové) vlasové masky, které zajistí hydrataci a pružnost vlasů.

Uzlení

Díky poryvům větru jsou naše vlasy často zauzlené. Aby toho nebylo málo, vlhký vzduch způsobuje, že se nám vlasy kadeří. Je velice obtížné udržovat je hebké a nemá smysl je žehlit. Namísto toho bychom se měli zaměřit na užívání vlasových olejů, které mají naprosto blahodárný účinek jak při použití na suché vlasy, tak na vlasy po šamponování a mytí.

Třepení

Vlasové konečky se během podzimu rády třepí. Pokud se s tímto problémem setkáváte, využijte octové infuze a pamatujte na pravidelné návštěvy vlasových salonů. Stačí ustřihnout poslední jeden až dva centimetry a vlasy budou hned krásnější. Doporučujeme během tohoto ročního období omezit tepelný styling.

Unavené vlasy

Nošení čepice způsobuje, že vlasy ztrácejí objem. Proto, aby si vlasy udržely svůj objem, je nutné užívat vlasový sprej či suchý šampon. Také mohu doporučit vyzkoušet Tangle Teezer.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *