Jak nepečovat o vlasy? Nedělejte tyto chyby

Ahoj!

Péče o vlasy není tak jednoduchá, jak byste si možná mysleli. Jste jedněmi z těch, kteří si myslí, že šampon a kondicionér bohatě stačí? Absolutně nestačí! Pokud chcete o své vlasy opravdu efektivně pečovat, měli byste přestat s těmito častými chybami v oblasti vlasové péče. Pouze poté se budete moci posunout směrem k vhodné péči o vlasy.

Takto si vlasy nemyjte

Vhodná metoda mytí vlasů je nejdůležitější složkou vlasové péče. Pokud si vlasy budete mýt příliš málo, či naopak příliš intenzivně, můžete očekávat, že se vám v brzké době zhorší jejich stav. Stejné je to i u pokožky hlavy a jak jistě víte, slabá pokožka hlavy rovná se slabé vlasy. A co víc, pokud nejste při mytí vlasů opatrní a šetrní, můžete je vystavit zvýšenému riziku vypadávání. Další důležitou složkou je vhodné promytí vlasů a pokožky hlavy. Nejlepší je k tomu užívat studenou vodu, která dokáže uzavřít kutikuly a vyhladit vlasy.

Nevhodná kosmetika 

Další chyba, které se dopouští spousta žen. Musíte mít na paměti, že je nutné vždy užívat kosmetiku vhodnou k vašim vlasům a typu vaší pokožky. Vybírejte si z přírodní, šetrné a certifikované kosmetiky. Vyhněte se hloubkově čistící kosmetice s agresivním účinkem, jelikož bude mít negativní dopad na stav vašich vlasů.

Bez kondicionéru aplikovaného na pokožku hlavy, prosím

Vlasový kondicionér je jen na vlasy. Aplikuje se od poloviny jejich délky až po konečky. Nikdy byste jej neměli užívat přímo na pokožku hlavy, či na kořínky. Tato kosmetika může ucpat póry a podpořit zvýšenou produkci mazu. Kromě toho se velice obtížně vymývá.

Buďte šetrní

Neměli byste vlasy příliš mechanicky zatěžovat. Pokud budete hrubí, budou vlasy slábnout. Pamatujte, že byste vlasy nikdy neměli česat za vlhka, jelikož je to může poškodit.

Proč tolik kosmetických produktů? 

V jednoduchosti je krása. Toto pravidlo se skvěle aplikuje i na péči o vlasy. Pokud užíváte příliš mnoho kosmetických produktů, rozhodně to bude mít dopad na vaše vlasy a vaši pokožku hlavy. Kosmetika pro potřeby vlasového stylingu obsahuje škodlivé složky způsobující vysušování a zmatnění. Kromě toho při nevhodném mytí způsobuje poškození.

Nevhodná strava

Jsme to, co jíme. Pokud se stravujeme ve fastfoodech a podobných místech, negativně se to projeví na naší výživě a tím pádem i na našich vlasech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *