Jak (a proč) se starám o svoji řasenku

Ahoj, krásky!

Dnešní článek bude takové varování, které vám pomůže lépe se starat o své oči a o své řasy.

Jedna má kamarádka se postarala o inspiraci pro napsání tohoto článku. Připravovali jsme se na večírek a nanášeli si make-up. Vše bylo v pořádku, dokud Klára nevytasila svoji řasenku. Kartáček byl plný nevzhledných žmolků. To bylo hrozné samo o sobě, ale potom přišla s něčím ještě horším… začala řasenku pumpovat tam a zpátky, jako kdyby si pumpovala kolo!

Řekla jsem jí, že takhle by se s řasenkou zacházet nemělo. Pumpování do řasenky vhání vzduch, díky čemuž rychleji vyschne a díky čemuž se v ní vytvoří žmolky. Takto zničená kosmetika poté dokáže pokazit celý make-up. Konzistence je natolik změněna, že se řasenka začne odlupovat klidně i do 2-3 hodin. Já osobně nosím kontaktní čočky a taková situace by způsobila okamžitý diskomfort a zarudnutí mých očí. Žmolky a kousky řasenky v očích jsou moje noční můra, jelikož se snadno dostanou pod čočky.

Přesně proto vás varuju, holky – nepumpujte řasenku jako šílené. Tímto způsobem nenaberete více řasenky, takže ji zkrátka a jednoduše vyjměnte z tuby. Pokud chcete řasenku užívat co nejefektivněji, rozhodně ji pravidelně promývejte. Já to dělám jednou týdně. Dvakrát týdně je optimální frekvence pro udržení svěžesti řasenky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *