Generace X – můj první make-up z devadesátek

Ahoj, krásky a krasavci :))

Dnes bych vás ráda vzala zpátky do devadesátek. Pro některé z vás to bude návrat do dětství, zatímco pro ostatní krátká lekce dějepisu. Popíši vám zde trendy v oblasti make-upu a módy během devadesátek. Já sama prožila své mládí v době, kdy byli kluci z Guns N‘ Roses ještě mladí a krásní a když se na kazeťácích poslouchali Backstreet Boys. Inu, byla to trochu jiná doba.

Jak vypadal make-up během devadesátek? Co se během této doby považovalo za krásné? Pojďme naskočit do stroje času a vrátit se zpátky do této groteskní doby, kdy jen několik zasvěcených vědělo o tom, co je to korektor či make-upový štěteček. Tak se pohodlně usaďte a jedem!

Make-up devadesátek koresponduje s hudebními žánry, které tehdy dominovaly světu. První polovině kraloval grunge, zatímco té druhé pop definovaný Spice Girls. Extravagantního make-upu si tehdy mohl všimnout i laik. Grungový make-up byl méně divoký. Nikdo nikdy neslyšel o make-upovém záladu. Co se make-upu týče, většina žen používala Dermacol – produkt z České Republiky. Tento produkt poskytoval opravdu efektivní účinek, ale bohužel byl nesmírně nebezpečný v rukou těch, kteří neměli dostatečné zkušenosti (dříve se make-up aplikoval rukama). Tento produkt býval miláčkem žen, jelikož skvěle skrýval veškeré nedokonalosti. Dermacol je stále dostupný ve vybraných obchodech a e-shopech. Asi již změnili nabízené odstíny, jelikož před několika lety byla nabídka vcelku… chudá. Zpátky v devadesátkách byly drogerie plné výrobků od Rimmel, Constance Carroll a Pierre Rene. Celá Evropa se mohla zbláznit ze zelené řasenky. Musím uznat, že tento produkt nabízel skvělé účinky.

Dnes se soustředíme na zkrášlení našeho obočí, které by mělo být přírodní a hustší. V devadesátkách ale frčelo co nejužší obočí. Čím užší, tím víc cool. Tónované barvy, řasy pokryté řasenkou jen na horním víčku, jemné oční stíny (za matné stíny můžeme poděkovat devadesátkám), které stojí proti odstínům velice, VELICE lesklé rtěnky (i já jednu takovou měla). To vše byl základ make-upu této doby. Ta rtěnka nebyl nic moc, vypadá většinou hrozně, ale byla vidět opravdu z dálky a stala se takovou ikonou krásy pro mladší dívky se zájmem v popu. Rudá rtěnka byla samozřejmě také trendy. Co se víček týče, ty se definovaly za pomoci stínů s perleťovým finišem, které se také leskly již z dálky. Tak co? Chtěli byste, aby se tento make-up vrátil zpátky? Rozhodně by to bylo zajímavé!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *