Emulzifikace pro péči o vlasy. Jak si z vlasů vymývat vlasové oleje?

Vlasové olejování je nesmírně populární metodou péče o vlasy, která se bere jako ten nejefektivnější způsob výživy jak vlasů, tak pokožky hlavy. Ať už užíváte jakýkoliv olej, je potřeba jej vždy následně z vlasů vymýt. Většinou se k tomu užívají šampony, ale existuje i efektivnější způsob. V dnešním článku zjistíte, jak na to a rozklíčujete i složité termíny, jakými je např. “vlasová emulsifikace”!

Jak si z vlasů vymývat vlasové oleje?

Vlasové olejování nabízí širokou škálu výhod. Díky této metodě jsou vlasy hebčí, lesklejší, pevnější, vyživenější a obecně krásnější. Nesmírně důležité ale je, abyste si vybrali takový vlasový olej, který se bude hodit k vaší vlasové porozitě a tím pádem přeneseně i vlasovým potřebám. Vlasy s vysokou porozitou budou nejvíce těžit z olejů tvořených velkými částicemi, které snadno zacelí otevřené kutikuly. Příkladem může být avokádový olej. Na druhou stranu, vlasy, které mají nízkou porozitu, potřebují oleje z malých částic. Příkladem je v tomto ohledu jojobový olej.

Pokud olej, který jste si na vlasy aplikovaly, není plně vstřebán, což drtivá většina z nich nikdy není, je třeba jej z vlasů vymýt. Většina uživatelů vlasových olejů sahá po šamponech s detergenty. To rozhodně není špatný nápad, jelikož tento produkt efektivně zbavuje vlasy oleje, mazu a nečistot. Přesto ale existuje efektivnější metoda, která zároveň pečuje o vlasy a nemá na ně částečně negativní dopad, jako právě detergenty v šamponech.

Co znamená emulzifikace

Znamená to kombinaci dvou konzistencí, či fází do jedné. Při emulzifikaci oleje s vodou vznikne krémová konzistence. Emulzifukující složka je vlastně ten tmel, který obě ingredience spojí. Stejně proces funguje i při vlasové emulzifikaci, kdy se jedná o masku či kondicionér, který dokáže spojit vodu a olej.

Jak emulzifikovat vlasy

Existuje několik způsobů. Jedním z nich je emulzifikace vlasů po aplikaci oleje. Po cca 15 minutách aplikujte lehký kondicionér, který po 45 minutách vypláchněte. Abyste se ujistili, že je všechen olej pryč, propláchněte si vlasy jemným šamponem bez SLS.

Dále si můžete emulsifikaci provádět ještě před mytím. Stačí aplikovat olej, nechat chvíli působit a poté aplikovat masku či kondicionér 15 minut před plánovaným vymytím. A konec vlasy promyjte šetrným šamponem. Poslední metoda zahrnuje emulzifikaci vlhkých vlasů. Aplikujte olej a těsně před mytím si vlasy navlhčete, aplikujte masku či kondicionér a nechte 10 minut působit. Následně promyjte šamponem bez SLS.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *