Olejování vlasů – jak se o to postarat? Nejlepší a nejspolehlivější metody

Olejování vlasů může být úžasným způsobem, jak získat husté a zdravé vlasy. Různá studia prokázala, že olejování vlasů může eliminovat svědění pokožky hlavy, lupy a ještě mnoho dalšího. Ale aby olejování vlasů přineslo nejlepší výsledky, je důležité ho dělat správně. Čtěte dále a dozvíte se, jak na to.

Výběr správného oleje

V první řadě je třeba vybrat správný druh oleje. Olej je třeba vybrat podle typu vašich vlasů. Je-li vaše vlasy suchá, je lepší vybrat oleje bohaté na hořčík, jako je mandlový, avokádový nebo olivový olej. Jiné oleje, jako je jojobový olej nebo slunečnicový olej, jsou bohaté na vitamíny A, D a E a pomáhají zlepšovat zdraví vlasů. Pokud jsou vaše vlasy mastné, je lepší zvolit lehčí oleje, jako je kokosový olej nebo ricinový olej. Také můžete kombinovat různé druhy olejů pro urychlení výsledků.

Jak olejovat vlasy

Než začnete s olejováním vlasů, je důležité ujistit se, že vlasy byly důkladně umyté a očištěny. Pak můžete zahájit samotný proces. Nejprve je třeba zahřát trochu oleje. Olej by měl být lehce teplý, ne horký, jinak by mohl poškodit vlasy. Poté prsty trochu masírujte do pokožky hlavy. To stimuluje lymfatický systém, což znamená, že vlasy budou lepší absorbovat živiny z oleje. Při masáži by mělo být důrazně, ne příliš silně. Po masáži rozetřete olej po vlasy. Pečlivě jej rozetřete přes délku až po konečky. Poté sbalte vlasy do copu a vložte jej do igelitového obalu. To umožní všem účinnostem oleje proniknout do péče lépe.

Nezapomeňte umýt olej z vlasů. Nejlepším způsobem je použít vyživující šampon a mírně teplou vodu. Zbytek oleje opláchněte velmi jemně. Poté naneste hydratační kondicioner. Poslední, ale nejméně důležité kroky je aplikace masky na vlasy a použití protizáření pro získání zdravých a lesklých vlasů. Doporučujeme také spojit olejování vlasů s dalšími zdravými zvyky, jako je dodržování zdravé stravy a dostatek spánku.

Výhody olejování vlasů

Vlasy jsou hlavní součástí vašeho fyzického vzhledu. Olejování vlasů pomůže lépe je ošetřit a udržet v nich hydrataci. Následující jsou nejlepší přínosy olejování vlasů:

  • Poskytuje vlasům jemnost a lesk
  • Chrání vlasy před škodlivým slunečním zářením
  • Odvrací od vlasů některé toxiny
  • Může snížit lupy
  • Poskytuje vlasům dlouhodobou hydrataci
  • Normalizuje produkci mazu
  • Zesiluje vlasové folikuly

Bezpečnostní opatření

Při olejování vlasů je důležité zůstat opatrní, aby nedošlo k poškození vlasů. Po nanesení oleje je třeba se vyhnout vystavení velkému množství tepla. Jedná se o jeden z nejčastějších důvodů, proč mohou vlasy po olejování vypadat mastně a nevzhledně. Pokud používáte jiné produkty k obdarování vlasů, ujistěte se, že jsou bez alkoholu a přílišného množství chemikálií. Pravidelné šamponování a umývání vlasů je dobrý způsob, jak zachovat zdraví vlasů a vitalitu.

Dalším tipem, který je nezbytný k ochraně vlasů, je nezahlazovat kůži příliš agresivními přípravky, protože to může narušit povrch kadeří. Tím může docházet k unikíní vlasů. A nakonec, různé oleje mají různé vlastnosti, takže si udělejte radu, který druh olejů je pro vás nejlepší.